Żel aloesowy - przepis na domowy żel z aloesu. Sprawdź, jak go zrobić!

Żel aloesowy – jak zrobić go w domu? To proste!

Żel aloesowy to uniwersalny kosmetyk o wszechstronnych właściwościach: nawilża, koi, walczy z trądzikiem, podrażnieniami, przebarwieniami, a nawet – goi rany. Ostatnio zyskał sobie dobrą sławę jako składnik domowych płynów i żeli do dezynfekcji rąk. Słowem – to produkt-orkiestra, który powinien być w każdym domu! Co jednak zrobić, gdy żel z aloesu jest niedostępny w sklepach i drogeriach? Najlepiej przygotować go samemu! Domowy żel aloesowy zrobisz niezwykle szybko. Wystarczą 3 składniki, blender i gotowe! Zobacz nasz przepis na żel z aloesu!

123RF

Aloes i żel aloesowy – właściwości

Aloes (aloe vera) to roślina, tzw. sukulent, który w starożytnym Egipcie był uznawany za roślinę nieśmiertelności – nic dziwnego, gdyż roślina ta nie tylko wpływa na młody wygląd skóry, ale także wspomaga proces gojenia się ran. Aloes, choć w głównej mierze składa się z wody (nawet 96%!), jest również bogactwem witamin (przede wszystkim witaminy E, C i A oraz z grupy B). Aloes to prawdziwe remedium dla suchej skóry – wspaniale i dogłębnie nawilża cerę, łagodzi podrażnienia, przyspiesza proces regeneracji skóry (działa doskonale np. na poparzenia słoneczne). Sprawdza się również w walce z trądzikiem – koi zmiany skórne, rozjaśnia przebarwienia, działa antyseptycznie, bakteriobójczo.

Aloes znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce – znajdziecie go w składzie wielu kremów, balsamów czy żeli. Ostatnio zjednuje sobie kolejnych miłośników, którzy wykorzystują żel z aloesu w produkcji domowego płynu do dezynfekcji rąk oraz chusteczek dezynfekujących (sprawdź, jak zrobić nawilżone chusteczki dezynfekujące w domu).

Kiedy warto sięgnąć po żel z aloesu? Zawsze! Chociażby po to, żeby przekonać się, czy jest produktem dla nas! 🙂 Na pewno pokochają go osoby, które nie lubią „czuć” na sobie kosmetyku, gdyż nie zwykle szybko się wchłania. Jeśli jednak wydaje Wam się, że zamiast nawilżenia, po nałożeniu żelu z aloesu towarzyszy Wam uczucie ściągnięcia skóry – warto stosować go jako dodatek do innego kosmetyku, np. kremu czy serum, gdyż pięknie podbija ich działanie i to właśnie w ich towarzystwie „rozkwitają” jego właściwości.

W kontekście pandemii koronawirusa, żel z aloesu zniknął z drogeryjnych półek w mgnieniu oka, a na dostawy zakupów online musimy czekać dość długo. Zdecydowanie bardziej opłaci się wyhodować aloes w domu i korzystać z dobrodziejstwa tej rośliny zawsze wtedy, gdy potrzebujemy. Warto również zerknąć na nasze parapety lub zapytać o roślinę swojej mamy – często okazuje się, że aloes gości w naszych domach, ale jego kosmetyczny potencjał pozostaje niewykorzystany, gdyż roślina ta bywa niepozorna. Nie dajcie się zmylić! 🙂 Znajdźcie aloes i skorzystajcie z naszego patentu – podrzucamy wam przepis na domowy żel z aloesu! Zobaczcie, jak zrobić żel aloesowy – w kilka chwil, ekologicznie, bez zbędnych dodatków!

Żel z aloesu – przepis

Składniki:

  • aloes (hodowany w doniczce)
  • olejek z drzewa herbacianego
  • witamina E (np. w kapsułkach (2 szt.) lub olej z kiełków pszenicy (łyżka)

Sposób przygotowania: Przed obcięciem liści aloesu pamiętaj o tym, żeby roślinę regularnie podlewać (nawet codziennie, przez 3-5 dni). Odetnij 3 dolne liście i włóż je w całości do wody. Powinny w niej pozostać przez 24 godziny – pomoże to w pozbyciu się aloiny, która jest substancją toksyczną. Wodę należy zmieniać co 3-4 godziny. Po tym zabiegu za pomocą ostrego narzędzia (nożyczki lub nóż) rozetnij liście i łyżeczką wyskrob z nich cenny miąższ. Przełóż go do wcześniej wyparzonego naczynia. Do aloesu dodaj łyżkę oleju z kiełków pszenicy (bogatego w witaminę E) lub samą witaminę E w kapsułkach. Przyjmuje się, że na 1/4 szklanki żelu należy przeznaczyć 286 mg witaminy. Na końcu dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, który wzmocni działanie aloesu (również działa antyseptycznie) i nada kosmetykowi piękny zapach. Wszystkie składniki zmiksuj lub zblenduj do połączenia. Przełóż do szklanego pojemnika i przechowuj w lodówce.

Prawda, że to łatwe? Dajcie znać w komentarzu, czy wypróbujecie przepis na żel aloesowy!

Zainteresuje cię także: Aloes i jego właściwości w kosmetyce. Poznaj kosmetyki aloesowe, które musisz mieć!

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook, Disqus) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Wyrażam zgodę
Zaciekawił Cię
nasz artykuł?
Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco!
Powiadomimy Cię o gorących nowościach kosmetycznych oraz najmodniejszych trendach makijażowych, jako pierwsza dowiesz się o publikacji rzetelnych recenzji, ciekawych artykułów i wielu przydatnych porad urodowych, nie przegapisz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami!