Lakier wykrywający pigułkę gwałtu – jak działa? Gdzie kupić?

Lakier wykrywający pigułkę gwałtu – jak działa? Gdzie kupić?

Ten kosmetyk nie tylko upiększa paznokcie, lecz także sprawia, że możemy czuć się bezpieczne na imprezie. Lakier wykrywający pigułkę gwałtu to nowość, którą opatentowała grupa młodych naukowców z North Carolina State University. Dowiedz się, jak działa ten cudowny produkt i sprawdź, co ma na celu projekt Undercover Colors!

Lakier wykrywający pigułkę gwałtu
123rf

Lakier wykrywający pigułkę gwałtu – jak to działa?

Już wkrótce na rynku pojawi się innowacyjny kosmetyk, dzięki któremu będziemy mogły imprezować bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Grupa młodych naukowców z North Carolina State University opracowała niezwykły lakier do paznokci, który zmienia kolor po zetknięciu z cieczą zawierającą substancję typu GHB (potocznie nazywaną pigułką gwałtu). W czasie imprezy nie będziemy już musiały rezygnować z szaleństw na parkiecie z powodu ciągłego zerkania na pozostawionego przy barze drinka. Jeśli paznokieć pomalowany specjalnym lakierem zmieni barwę, to prawdopodobnie ktoś wrzucił do naszego drinka pigułkę gwałtu.

Projekt Undercover Colors – co ma na celu?

Projekt Undercover Colors ma na celu zapobieganie przemocy seksualnej wobec kobiet. Wynalazek czterech młodych naukowców może uchronić nas przed niebezpieczeństwem ze strony osób, które planują wyrządzić nam krzywdę. Lakier wykrywający niebezpieczne substancje w dyskretny sposób pozwala sprawdzić, czy w drinku nie znajduje się pigułka gwałtu. Dobra inicjatywa młodych wynalazców przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa, a w niektórych sytuacjach może nawet uratować życie. Lakier wykrywający pigułkę gwałtu wkrótce trafi do sprzedaży w USA, ale trzymamy kciuki, aby szybko pojawił się również w Polsce. Liczymy na to, że kosmetyk będzie dostępny w zagranicznych sklepach internetowych, dzięki czemu Polki szybciej będą mogły stać się jego posiadaczkami.

Pigułka gwałtu – jak działa?

Niestety wciąż wiele kobiet na całym świecie ulega przemocy seksualnej z powodu nieświadomego spożycia pigułki gwałtu. Substancja GHB jest bezwonna, nie posiada koloru i smaku, przez co praktycznie niemożliwe jest, aby zorientować się o jej obecności w napoju. Pigułka zaczyna działać po 15-30 minutach i może spowodować całkowitą utratę świadomości nawet na kilka godzin. Ofiara pigułki gwałtu wygląda na pijaną, zatacza się, bełkocze i nie protestuje, gdy ktoś wyprowadza ją z lokalu. Wskutek spożycia tej szkodliwej substancji, możemy mieć problem z przypomnieniem sobie wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich godzin. Kłopoty z pamięcią uniemożliwiają często wskazanie sprawcy gwałtu.

Miejmy oczy szeroko otwarte i pomagajmy sobie wzajemnie w razie potrzeby. Nie przechodźmy nigdy obojętnie, gdy zaniepokoi nas nagła zmiana zachowania dziewczyny, z którą bawimy się na jednej imprezie. Nie zawsze osoba, która nie ma nad sobą kontroli, jest pijana – nasza szybka reakcja może uchronić kogoś przed przykrym doświadczeniem, które pozostaje w psychice do końca życia.

Czy myślicie, że lakier wykrywający pigułkę gwałtu może zapobiec przemocy seksualnej wśród kobiet? Jakie są Wasze odczucia na temat tego kosmetyku?

Zobacz także: Clear Nails – nowy trend w stylizacji paznokci

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook, Disqus) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Wyrażam zgodę
Zaciekawił Cię
nasz artykuł?
Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco!
Powiadomimy Cię o gorących nowościach kosmetycznych oraz najmodniejszych trendach makijażowych, jako pierwsza dowiesz się o publikacji rzetelnych recenzji, ciekawych artykułów i wielu przydatnych porad urodowych, nie przegapisz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami!