Olej kokosowy na zęby – jak prawidłowo go stosować?

Olej kokosowy na zęby – jak stosować, by wybielić uśmiech?

O dobroczynnych właściwościach oleju kokosowego (tłoczonego na zimno i nierafinowanego) chyba nikogo już nie trzeba przekonywać. Jest wykorzystywany na szeroką skalę nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Można nawet wybielić nim zęby! Jak stosować olej kokosowy na zęby i jakich efektów można się spodziewać?

Olej kokosowy - wybielanie zębów
123rf.com

Olej kokosowy do zębów – piękny uśmiech w zgodzie z naturą

Mycie zębów olejem kokosowym dopiero w ostatnim czasie stało się dość popularne, co jednak nie zmienia faktu, że właściwości tego specyfiku są znane od wieków. Ssanie oleju kokosowego, jako sposób na oczyszczenie organizmu znane było już w starożytności. Trudno o metodę bliższą naturze, dlatego sposób ten idealnie wpisuje się w popularny trend zdrowego trybu życia i mody na eko.

Jak działa olej kokosowy na zęby? Efekt wybielenia jest niejako skutkiem ubocznym, gdyż produkt przede wszystkim wspomaga higienę jamy ustnej, wzmacniając dziąsła, niwelując krwawienie i zapobiegając odkładaniu się kamienia na płytce. To dobra wiadomość przede wszystkim dla kawoszy, ale nie tylko, gdyż na zębach gromadzi się także osad z herbaty czy wina. Ponadto płukanie zębów olejem kokosowym skutecznie zwalcza drobnoustroje i bakterie.

Olej kokosowy – sposób na wybielanie zębów dla wytrwałych

Aby płukanie ust olejem kokosowym było jak najbardziej efektywne i przyniosło pożądany rezultat w postaci wybielenia zębów, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Odpowiadając na pytanie, jak stosować olej kokosowy na zęby, musimy powiedzieć szczerze: długo. Najbardziej spektakularne rezultaty widoczne są bowiem dopiero po kilku miesiącach.

Ssanie oleju kokosowego (tak również określana jest ta metoda; z ang. oil pulling) należy przeprowadzać rano przed posiłkiem, przy zastosowaniu 1-2 łyżek produktu. Tutaj także wymagana jest cierpliwość, gdyż płukanie powinno trwać co najmniej 20 minut do pół godziny. Dobrze zatem czynność tę połączyć z innymi porannymi rytuałami, jak prysznic czy przygotowywanie śniadania.

W przypadku wybielania zębów olejem kokosowym, kiedy efekty następują stopniowo dzień po dniu, warto dla lepszej ich obserwacji zrobić sobie zdjęcie szerokiego uśmiechu w dniu rozpoczęcia jego stosowania. Porównanie pierwszych efektów po miesiącu będzie doskonałą motywacją i dowodem na to, że duże poświęcenie nie idzie na marne.

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Ok, rozumiem.